Базове відстеження

ЗВІТ

про базове відстеження результативності регуляторного акта- проєкт рішення Кам»яної селищної  ради «Про податок на майно на 2021 рік»

На виконання вимог ст..10 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності, відповідно до Методики відстеження результативності регуляторного акта,затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 11.03.2004 №308, Кам»яна селищна рада, Вільнянського району, Запорізької області здійснила базове відстеження результативності регуляторного акта з метою оцінки ступеня досягнення ним  визначених цілей.

Зміст

1.

Вид та назва регуляторного акта,результативність якого відстежується

Проєкт рішення Кам»яної селищної ради «Про  податок на майно на 2021 рік»

2

Назва виконавця заходів з відстеження

Виконавчий апарат Кам»яної селищної ради

3

Цілі прийняття акта

-дотримання вимог статей 265-289 Податкового кодексу України в частині встановлення  місцевих податків і зборів;

-приведення рішень селищної ради у відповідність до норм та вимог Податкового кодексу України;

-забезпечення необхідних надходжень до селищного бюджету

4

Строк виконання заходів з відстеження

З 21.02.2020 по 25.03.2020рр.

5

Тип відстеження

Базове

6

Методи одержання результатів відстеження

Статистичний метод

7

Дані та припущення,на основі яких відстежувалася результативність,а також способи отримання даних

Результати відстеження регуляторного акту одержані на підставі аналізу чинного законодавства шляхом збору і аналізу

-даних щодо обсягу  надходжень до селищного бюджету;

-кількості фізичних та юридичних осіб,фізичних осіб-підприємців на яких поширюється дія акта;

-пропозиції  та зауваження зацікавлених осіб.

Для визначення кількісного  значення  статистичних показників використались  офіційні аналітичні та статистичні дані Вільнянського ОДПІ ГУ ДФС  у Запорізькій області. За період  відстеження на адресу  селищної ради надійшли зауваження та пропозиції до проекту рішення,які враховано при прийнятті рішення.

8

Кількісні та якісні значення показників  результативності акта

Для визначення результативності цього регуляторного акта пропонується встановити такі загальні показники:

Місцеві податки і збори, всього:

-податок на нерухоме майно

-земельний податок

-динаміка кількості платників

- обсяги надходжень місцевих податків і зборів до селищного бюджету.

Внаслідок встановлення  податків на майно  на території селищної ради планується залучити до селищного бюджету у 2021 році кошти у розмірі –  34.7 тис.грн.

9

Оцінка результатів реалізації регуляторного акта та ступеня досягнення визначених цілей

Прийняття даного регуляторного акту забезпечило виконання вимог статей 265-289 Податкового кодексу України в частині  встановлення  податку на майно.

Можна зробити висновок, що його реалізація є необхідною умовою для залучення додаткових коштів до селищного бюджету

10

Рівень поінформованості суб’єктів господарювання – платників місцевих податків і зборів

Проєкт рішення про встановлення  податків на майно, зміни до розмірів (ставок) місцевих податків і зборів оприлюднено на офіційному веб-сайті селищної ради у  визначені терміни

Прийняття даного регуляторного акта дасть можливість привести регулювання у відповідність з Податковим кодексом України.

Показником результативності регуляторного акта - проекту рішення Кам»яної селищної  ради «Про  податки на майно на 2021 рік» є збільшення надходжень місцевих податків і зборів до бюджету селища у 2021 році.

Прийняття даного регуляторного акта  сприятиме  наповненню дохідної частини бюджету для забезпечення реалізації соціально-економічного розвитку селища.