КОРОНАВІРУС

Дата: 11.03.2020 11:20

Новий коронавірус (SARS-CoV-2, або 2019-nCoV) — це вірус, що спричиняє розвиток респіраторних захворювань у людей (зокрема гострої респіраторної хвороби COVID-19) та може передаватися від людини до людини. Цей вірус уперше був ідентифікований під час розслідування спалаху в м. Ухань, Китай, у грудні 2019 року.
Симптоми у людини, інфікованої коронавірусом, розвивається респіраторне захворювання різної тяжкості із такими основними симптомами:

- гарячка;

- кашель;

- біль у горлі;
- сухий кашель;
- чхання;
- порушення роботи нирок;

- задишка (ускладнене дихання).

Симптоми можуть проявитися через 2–14 днів після зараження новим коронавірусом, спричиняє запалення обох легень.

80% людей одужують, не потребуючи спеціального лікування, однак у кожного шостого може розвинутися важкий перебіг хвороби. Його ускладнює гострий респіраторний дистрес-синдром (у середньому на восьмий день після появи симптомів), з такими можливими ускладненнями, як ураження серця та гостра ниркова недостатність.

До груп ризику тяжкого перебігу захворювання належать літні люди, які страждають на хронічні захворювання (діабет, серцево-судинні захворювання тощо), онкохворі, вагітні.