Історична довідка

І. Контактна інформація:

• адреса: 70050 Запорізька область, Вільнянський район, смт. Кам’яне вул. Центральна, буд. 4
  • тел./факс: (06141) 97-1-88, Е-mail: kam-rada2017@ukr.net
  • Селищний голова – Леончук Наталія Валеріївна, секретар – Травян Яна Сергіївна

ІІ. Загальні відомості

На території  Кам’яної селищної ради розташований один населений пункт –  селище міського типу Кам’яне  що є центром селищної ради.

Селище розташоване в південній частині Вільнянського району в 17 км від районного центру, в 25 км від обласного центру м. Запоріжжя.

Площа населенного пункту становить 165,7 га, населення  1450 чоловік.

Селище Кам’яне засноване в 1886 році, коли було розпочато видобування граніту в Янцівському  родовищі для будівництва першого доку на Чорному морі в м. Севастополь.  Перші гірничні роботи були організовані  підрядчиками італійцями Тонета Сильвестром Антоновичем і Зепа. Працювали італійські і тверські каменотеси. Всі роботи від добування до транспортування велися вручну. В 1893 році на прохання підрядчиків було відкрито станцію Янцево. В 1926 році кар’єр був перееданий «Селікат – тресту», роботи в кар’єрі розширювалися і механізувалися. До  40-років  кар’єр мав назву артіль «Рудкопал» .  В 1944 році  кар’єр відновив свою роботу і до травня 1961 року називався Янцівський гранітно – тесний завод, а з 1961 року – Янцівський гранітний кар’єр. Відстань до станції Янцево близько шести  кілометрів.   Граніт Янцівського родовища використовується для виготовлення  архітектурно – будівельних виробів, заготовок гранітних для деталів машин мукомольної, фаянсової,  папіро – виробничої промисловості, колони, пам’ятники, брущатку, жорству та багато іншого.

До Великої вітчизняної війни і після  поселення  мало назву  Вознесенівка і знаходилося де  теперішня  вулиця Зарічна . В той час налічувалося близько п’ятидесяти хат. Поселення утворилося внаслідок переселення з села Вознесенівка (нині м. Запоріжжя)  бідняцьких родин на землі  колишніх німецьких колоністів. Проте серед  німців зустрічалися  голандці ( Янцен, Классен,Фрізен. Протягом 80-90 років ХІХ ст.  в околицях кількох вільнянських сіл (Купріянівка, Єкатеритнівка, Новогупалівка, Кам’яне та інші) вони заснували свої хутори – економії. На початку 50-десятих років поселення називалося хутір Кам’яний, з 1957 року -  селище   Кам’яне,  а з 11.02.1986 року за рішенням Запорізької  обласної ради   № 50 селищу був присвоєний статус - селище міського типу Кам’яне.

Забудова селища починалася з північного боку сучасного поселення.  На початку пятидесятих років  розпочалося будівництво двоповерхових будинків,  в 1954 році збудована восьмирічна школа, в 1955 році  введений в експлуатацію  кращий на той час на весь район Будинок культури на 200 місць. В 1961 році розпочав свою роботу дитячий садок, який після розпаду Радянського Союзу  і здобуття незалежності, припинив своє функціонування в 1999 році і в 2003 році, перейшовши на баланс Кам’яної селищної ради, відновив свою роботу. Все це будувалося Янцівським гранітним кар’єром.

До 1973 року селище Кам’яне відносилось до Матвіївської сільської ради. З лютого місяця 1973 року  по 11.02.1986 року  була Кам’яна сільська рада, до складу якої входили  : с-ще Кам’яне, села Дружелюбівка, Новософіївка, Українка, Новоіванівка, Гасанівка. З 11.02.1986року  утворена Кам’яна селищна рада з одним населеним пунктом – смт. Кам’яне, а інші села відійшли до новоутвореної Дружелюбівської сільської ради.

Селище не багатонаціональне,  проживать в ньому в основному українці і росіяни, але є і білоруси, і молдавани, і узбеки, і татари, які в своєму повсякденному житті і спілкуванні нічим не відрізняються одне від одного.

На території селищної ради розташовані підприємства і організації : ПАТ «Янцівський гранітний кар’єр», комунальне підприємство «Кам’яний сількомунгосп», установи Кам’янська виправна колонія УДПтСУ № 101,  Дружелюбівський виправний центр № 1, Вільнянська УВП  № 11.

Інфраструктуру  складає амбулаторія загальної практики сімейної медицини в смт. Камя’не, Кам’янська загальноосвітня  школа І-ІІ ступенів, комунальний дошкільний навчальний заклад «ясла – садок «Барвінок», Будинок культури, відділення поштового зв’язку, 9 приватих магазинів. Є в селищі православна церква  Блаженої Ксенії Петербурзської. В парку селища  на братській могилі  споруджений  Меморіал слави на честь загиблих в роки Великої Вітчизняної війни. На території Янцівського гранітного кар’єру  споруджений пам’ятний знак на честь 61 робітника, які загинули на фронтах війни.

Селище повністю газифіковане, освітлене. Наявне транспортне сполучення з районним та обласним центром.

ІІІ.Депутатський корпус

№ в/о

Депутати

Опис меж територіального виборчого округу